• Przechowalnia 0
 • Kasy fiskalne online - sejm uchwalił ustawę!

  W piątek 15 marca 2019r. sejmu uchwalił ustawę o kasach fiskalnych online.
  Nowe kasy mają m.in. ograniczyć szarą strefę ,bowiem urządzenia automatycznie będą przekazywać dane do szefa KAS.

  Ustawę od towarów i usług oraz ustawyprawo i miarach poparło 376 posłów .
  Nowe prawo wprowadzi konieczność posiadania kas fiskalnych , zarejestrują i przeslą dane do centralnego systemu teleinformatycznego. Dane z urządzeń będą stanowiły elektroniczny obraz paragonów, bez informacji o danych konsumenta.

  Kto będzie musiał wymienić kasy na nowe i od kiedy?

  Ustawa zakłada , że od :
  • 1 stycznia 2020r. w kasy online będą musieli zaopatryć się przedsiębiorcy świadczący naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów ( w tym serwisy opon i wszystkimi dodatkowymi usługami z nimi związanymi), sprzedający benzynę, olej napędowy lub gaz przeznaczony do napędu pojazdów.
  • od 1 lipca 2020r. w kasy online będą musieli zaopatrzyć się : placówki gastronomiczne ( również sezonowe); przedsiębiorcy oferujący usługi hotelarskie; sprzedający węgiel,brykiet i podobne paliwa stałe wytwarzane z węgla,węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych.
  • od 1 stycznia 2021r. w kasy online będą misieli zaopatrzyć się : podatnicy świadczący usługi :fryzjerskie , budowlane, w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i dentystów, prawnicze oraz usług związanych z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej - wyłącznie w zakresie wstepu.

  Po wejściu w życie nowych przepisów będzie można nabywać do prowadzenia ewidencji kasy starego typu( z papierowym zapisem kopi do 30 czerwca 2019r. , kasy z elektronicznym zapisem kopi do 31 grudnia 2022r.).  Kasy Fiskalne z kopią elektroniczną i Online
  Wyświetl ten post na Instagramie.

  Hybrydyzacja wagi mechanicznej 50 000kg . #wagaprzemyslowa #wagielektroniczne #serwiswag #bydgoszcz #legalizacjawag #wagi2019 #sprzedażwag #wzorcowaniewag #wzorcowaniepca #naprawawag

  Post udostępniony przez BakaWag (@jakubbadyna)

  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce..